?> Akce na zámku

Akce na zámku PDF Tisk Email

OTEVÍRACÍ DOBA ZÁMKU JANOVICE 2017:

ČERVEN - ZÁŘÍ

úterý + čtvrtek + sobota

Prohlídka galerie a expozice loutek:

13:00-14:00, 15:00-16:00

Komentované prohlídky zámku:

14:00-15:00, 16:00-17:00

Expozice loutek Rýmařovské pověsti (autorka Melyna Ciosová)

Zámek v Janovicích má svá tajemství: na zámku žijí skřítkové a jiné bytůstky z našeho jesenického kraje. Přišel nám o tom říct skřítek Janíček, hlavní strážce janovického zámku, který zná všechna jeho tajemství. Tento pohádkový svět skřítků, bludiček, hejkalů, čertů, ježibab a jiných bytostí Vám chceme představit se skřítkem Janíčkem, který zná tajemství janovického zámku a bude vyprávět o pověstech tohoto kraje.

Letní sezóna na zámku v Janovicích 2014

Zámek v Janovicích byl od 16. století až do 2. světové války sídlem majitelů janovického panství. Z původní tvrze se v průběhu času stal renesanční zámek a členové rodu Harrachů, kteří panství získali v první polovině 18. století, jej později přestavěli na rozsáhlé sídlo současné podoby. Po posledních několika letech, kdy byl zámek opuštěn a nevyužíván, se do něj v letošním roce opět vrátí život.

Zámecká sezóna bude oficiálně zahájena v sobotu 7. června slavnostní vernisáží výstavy výtvarných prací na téma Hudba a tanec a řemeslných výrobků z Nedělní školy řemesel ze Stránského. Slavnostní zahájení je naplánováno na 13:30, následovat budou hudební a taneční představení místních a okolních mateřských a základních škol, ZUŠ, Kouzelné Buřinky, GZS w Ozimku a pěveckého sboru Vox Montana. Na programu jsou také výtvarné a keramické dílny, jarmark, ovečky ze Stránského, kůň pro děti a mnoho dalšího. Tato akce proběhne ve spolupráci se Sdružením obcí Rýmařovska. V rámci plánovaného projektu „Bavme se na Rýmařovsku“, který bude spolufinancován z fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd, by se mohl uskutečnit v srpnu letní jazzový ples pod širým nebem.

Městské muzeum Rýmařov na celou letní sezónu naplánovalo řadu kulturních akcí finančně podporovaných městem Rýmařov. Ve čtvrtek 10. července proběhne scénické čtení s hudebním doprovodem Sylvie Krobové. Tradiční loučový průvod se odehraje v pátek 11. července. Startovat bude v 21:00 z Rýmařova do Janovic na zámek, kde se budete moct těšit na ohňovou show a koncert skupiny Weytora. Na druhý den v sobotu zámecké nádvoří rozezní hudba od gotiky až po jazz. V rámci celodenního hudebního festivalu nejen uslyšíte, jak se hudba v dějinách vyvíjela, ale budete si moct užít také divadelní představení O pračlovíčkovi olomouckého divadla Tramtárie, šermířské vystoupení, jarmark, soutěže pro děti, občerstvení a mnoho dalšího. Filmové promítání na zámeckém nádvoří se odehraje dvakrát: ve čtvrtek 17. července Tajemství hradu v Karpatech a ve čtvrtek 14. srpna Bílá paní. V září (neděle 14. září) na zámku zahraje stránské divadlo Pec. A v rámci ukončení zámecké sezóny je na sobotu 27. září naplánován koncert.

Během celé letní sezóny bude janovický zámek otevřen ve stejné dny v týdnu jako kaple V Lipkách (úterý, čtvrtek, sobota), kdy jeho interiér budete moct navštívit v rámci komentované prohlídky či zhlédnutím výstavy výtvarných prací škol a školek a řemeslných prací z Nedělní školy ze Stránského.

Další informace naleznete v Informačním centru při Městském muzeu Rýmařov, nám. Míru 6, 795 01 Rýmařov, tel.: +420 554 212 381, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , a na webových stránkách: www.rymarov.cz, www.muzeumrymarov.cz, www.inforymarov.cz, www.rymarovsko.cz, facebook: Městské muzeum Rýmařov.

Zámecká sezóna 2013 v Janovicích

Zámek v Janovicích byl od 16. století až do 2. světové války sídlem majitelů janovického panství. Z původní tvrze se v průběhu času stal renesanční zámek a členové rodu Harrachů, kteří panství získali v první polovině 18. století, jej později přestavěli na rozsáhlé sídlo současné podoby. Po posledních několika letech, kdy byl zámek opuštěn a nevyužíván, se do něj letošním roce opět vrátí život. Sezóna začne dne 7.června loučovým průvodem za doprovodu bubnů, ohňovou show na zámku a koncertem dobové hudby. Druhý den 8. června proběhne zámecká slavnost s vernisáží velkoformátových dobových fotografií zámku, výtvarných děl místních dětí, řemesel a jarmarkem. Součástí zámecké slavnosti bude šerm, divadlo, pohádky, soutěže pro děti, dobová hudba a koncert barokní hudby. 20. června se uskuteční na zámku koncert Jaroslava Hutky. V době zámecké sezóny od června do září, a to ve středu (10 – 11 hodin), pátek (14 – 15 hodin), neděle (14 – 15 hodin) bude probíhat na zámku výstava řemesel (Občanské sdružení Stránské), výstava výtvarných prací (ZUŠ Rýmařov, výtvarné a keramické kroužky SVČ Rýmařov, Buřinka, Gymnázium Rýmařov, ZŠ Horní Město a Rýmařov, MŠ Rýmařov). V konkrétní dny a hodiny, a to ve středu (11 – 12 hodin), v pátek (15 – 16 hodin), a v neděli (15 – 16 hodin) budou probíhat komentované prohlídky. Během července a srpna se na zámku uskuteční scénické čtení, promítání filmu a autorské čtení. Zámecká sezóna 2013 bude ukončena divadlem Pec ze Stránského, které zahraje 15. září. Výše uvedené akce jsou naplánovány v rámci projektu "A není to tak dávno", který je financován za podpory Moravskoslezského kraje a města Rýmařov, a je iniciován a realizován Městským muzeem Rýmařov.

Kompletní program projektu VIVAT HISTORIA

Komentovaná prohlídka zámku v Janovicích pro rok 2011