Letní výstavy Galerie Octopus Tisk
Napsal uživatel Infocentrum   
Úterý, 26 Červenec 2011 07:40

 

Letní výstavy Galerie OCTOPUS v Městském muzeu v Rýmařově

 

Nevšední „dřevěná“ výstava předního moravského sochaře Jana Naše z Hněvotína bude prodloužena do 21. srpna 2011. Soubor prací vybraných do expozice mapuje různorodost autorovy tvorby a vedle starších plastik jsou zde zastoupeny i nejnovější práce. Originální rukopis, kultivovanost a hravost vám otevřou dveře od krásného světa, do kterého se budete rádi vracet.

Od 30. července bude v druhé místnosti galerie otevřena výstava Darrena Eve, velmi talentovaného anglického hudebníka, fotografa, učitele, který pochází z Hastingsu, průmyslového města ve východním Sussexu.

Narodil se v roce 1975 a nyní žije a pracuje jako pedagog v Šumperku. Je především muzikantem, ale focení propadl, když se začal zajímat o práci evropských a britských 'street' dokumentaristů-fotografů. Nejraději pracuje s formátem 35 mm a středním formátem, fotografoval na zakázku a sám vydal knihu černobílých fotografií Dreams and Wanderings.

Výstava nese název Ore Valley - Údolí rudy a byla vytvořena během tří dnů v místě Darrenova dřívějšího bydliště - Hastingsu, (East Sussex, 2009) těsně před jeho odchodem z Anglie do České republiky. Pobýval zde s rodinou během vlády M. Thatcherové, v době vysoké nezaměstnanosti. Nechce komentovat tehdejší politickou situaci, ale jen ukázat nostalgické momenty této doby: „Místo se trochu změnilo, ale našel jsem mnoho podobností, které spustily představivost v mé hlavě. Tento projekt nemá v úmyslu dokumentovat, obrázky nemají konfrontovat, ohromovat nebo znepokojovat, ale raději zformovat obrazový soubor dojmů a vzpomínek. Doufám, že by to mohlo být zajímavé i pro ostatní a výstava nebude bezduchá.“

Vernisáž této výstavy se uskuteční v úterý 2. srpna v 16 hodin a jste srdečně zváni.

 

Octopus