?> Hurá za kulturou
Muzeum Rýmařov

 

Městské muzeum Rýmařov,

příspěvková organizace

nám. Míru 6

Rýmařov 79501

tel.: 554 254 382
IČ: 75037947
email: muzeum@inforymarov.cz

Otevírací doba:


pondělí a státní svátky zavřeno

úterý - pátek  9 - 12  13 - 17

sobota           9 - 12  13 - 16

neděle                     13 - 16

 logo-rh.jpg - 295.04 Kb

Hurá za kulturou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Infocentrum   
Čtvrtek, 18 Červenec 2013 09:44

Projekt Hurá za kulturou probíhá v roce 2013. Je spolufinancován Operačním programem přeshraniční spolupráce ČR – PR prostřednictvím fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd a městem Rýmařov. Iniciován je Městským muzeem Rýmařov. Polským partnerem projektu je Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. 

Cílem projektu je připravit kulturní akce pro širokou veřejnost, které by měly představit kulturu, tradice a historii obou zemí. Prostřednictvím těchto akcí bychom chtěli přiblížit veřejnosti život našich nejbližších sousedů a naopak. 

Cílem je také navázat užší spolupráci mezi oběma institucemi i jejich pracovníky, která by usnadnila další spolupráci na řadě zajímavých projektů.

První fází projektu je výměnná stáž pracovníků obou muzeí a fotografů. Cílem této stáže je získat fotografie zajímavých církevních památek obou zemí. Ty budou sloužit jako podklad pro přípravu výstavy fotografií, kterou bude možno zhlédnout od 25. července 2013 (kdy je naplánována vernisáž včetně koncertu) do konce září 2013 v kapli V Lipkách v Rýmařově. Následně bude výstava převezena a vystavena v Muzeu Wsi Opolskiej w Opolu. 

Součástí projektu jsou také koncerty v kapli V Lipkách, kdy vystoupí jak čeští, tak i polští interpreti. 

V rámci propagace českých tradičních výrobků, se naši řemeslníci zúčastní tradičních dnů v Opoli.

Další fází projektu je výstava v Městském muzeu Rýmařv, která se bude týkat první světové války. Kromě prezentace předmětů pocházejících ze sbírek institucí v České republice bude možno zhlédnout také dobové fotografie ze sbírek Muzea Wsi Opolskiej w Opolu, které se týkají této problematiky. 

 
 
náměstí Míru 6,  Rýmařov,  79501,  www.muzeumrymarov.cz