?> Barokní kaple V Lipkách (Rýmařov) se opět otvírá návštěvníkům

Barokní kaple V Lipkách (Rýmařov) se opět otvírá návštěvníkům PDF Tisk Email
Čtvrtek, 18 Duben 2013 11:14

Ve čtvrtek dne 2. května 2012 začne třetí sezóna zpřístupnění filiálního kostela Navštívení Panny Marie v Rýmařově známého také jako kaple V Lipkách pro veřejnost.

Skvostná barokní kaple, označovaná také jako perla severomoravského baroka, je nejhodnotnější historickou památkou Rýmařova, která svým významem přesahuje regionální úroveň. Celý prostor zaujme především freskami, které vytvořil olomoucký malíř Ferdinand Naboth se svým učněm Janem Kryštofem Handkem. Kaple byla v minulosti v dobách válek, morů a živelných pohrom vždy cílem prosebných procesí z celého kraje.

Kaple bude návštěvníkům zpřístupněna až do konce září každé úterý, čtvrtek a sobotu (ve státní svátky je zavřeno) v čase 9   12 a 13   17 hodin. Plné vstupné do kaple je 20,- Kč za osobu. Pro studenty, děti do 15 let, důchodce a skupiny nad 10 osob je připraveno snížené vstupné 10,- Kč za osobu. Po předchozí domluvě v Informačním centru při Městském muzeu Rýmařov (nám. Míru 6, tel.: 554212381, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ) je možná prohlídka i ve středu nebo pátek za jednotnou cenu 300 Kč (do počtu 30 osob). Vstupné zahrnuje komentovanou prohlídku kaple, jejíž délka je cca 20 minut. Maximální počet účastníků jedné prohlídky je 30 osob. Stejně jako v minulých dvou letech i letos je v kapli připraveno několik koncertů a také výstava fotografií církevních památek z okolí Rýmařova a Opole. Aktuální informace se dozvíte vždy na Informačním centru při Městském muzeu Rýmařov. K návštěvě kaple všechny srdečně zveme.